14 czerwca 2017

Podbijamy Facebooka!

W ofercie Czarteru Pracowniczego znajduje się wiele usług, które można zlecić firmom zewnętrznym lub freelancerom. Wśród nich jest m. in. prowadzenie profili firmowych w mediach społecznościowych.

Na liście naszych zleceniodawców znajduje się kilka firm, dla których prowadzimy Fanpage oraz grupy na Facebooku. Musimy się pochwalić, że idzie nam to bardzo sprawnie i popularność profili i grup tematycznych z tygodnia na tydzień rośnie. Nie ma co ukrywać, że wkładamy w to sporo pracy i każdego dnia poszukujemy nowych osób, które z zainteresowaniem dołączą do profili i grup. Jednak poza mrówczą pracą potrzebna jest też wiedza.

O tym, że swoje firmowe profile w mediach społecznościowych warto mieć wiedzą już prawie wszystkie firmy. Niestety wiele z nich zakłada Fanpage i wrzuca tam posty, które zupełnie nie interesują nikogo. Profil uzupełniany jest rzadko a wpisy są zupełnie przypadkowe. Tak prowadzone konto nie tylko nie zachęca do polubienia go ani dyskusji, ale działa wręcz odwrotnie, co odbija się nie tylko na Fanpage’u ale także na samej firmie.

Dlatego warto zastanowić się czy nie zlecić prowadzenia konta Facebookowego osobie, która się na tym zna i najlepiej jak umie poprowadzi profil firmowy. Umiejętne prowadzenie konta w mediach społecznościowych to nie tylko reklama produktów i usług, ale także przedstawienie firmy w odpowiednim świetle i możliwość nawiązania relacji z obecnymi i potencjalnymi klientami. Dzięki umiejętnie prowadzonym profilom w mediach społecznościowych można dowiedzieć się czego klienci oczekują i dostosować swoją ofertę do ich potrzeb. Wbrew pozorom jest to istotny szczegół, ponieważ nawet najlepszy producent, handlowiec czy usługodawca nie jest w stanie w 100% wiedzieć czego klient oczekuje.

Umiejętne prowadzenie dyskusji w mediach społecznościowych to także możliwość zapoznania setek, a niekiedy tysięcy ludzi z ofertą firmy. Najcenniejsze w całym projekcie mediów społecznościowych jest to, że o produktach i usługach dowiadują się ludzie nimi zainteresowani. Dzięki temu dociera się z ofertą prosto do potencjalnego klienta, a nie tak jak w reklamach TV do milionów odbiorców, którzy nawet nie zwracają uwagi na treść kolejnego spotu, w nudnym paśmie reklamowym (nawiasem mówiąc większość widzów czas nadawania reklam przeznacza na przygotowanie posiłku, zapalenie papierosa i tysiąc innych czynności, byle nie oglądać stale powtarzających się spotów).

Jak zatem widzisz posiadanie dobrze funkcjonującego profilu w mediach społecznościowych to obecnie konieczność. Jeśli jednak brakuje Ci wiedzy na temat reklamy na Facebooku a szukanie specjalisty, który za niewielkie pieniądze ogarnie cały temat za Ciebie jest mało opłacalne – skorzystaj z naszych usług. Znajdziemy dla Ciebie osobę, która doskonale sprawdzi się i sprawi, że Twój Fanpage zacznie przynosić wielorakie korzyści.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *